Zatrzymany za oszustwo metodą na „policjanta”

0
404

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który metodą na tak zwanego „policjanta” oszukał mieszkankę powiatu karkonoskiego i odebrał od niej pieniądze i biżuterię. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na około 36 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

3 lutego 2021 roku, około godziny 10.00 do mieszkanki powiatu karkonoskiego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze, aby pomóc mu w załatwieniu tej sprawy. Do jej mieszkania zgłosił się 29-latek, a kobieta, aby pomóc synowi przekazała mu pieniądze oraz biżuterię. W ten sposób straciła około 36 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc w tej sprawie zarówno czynności procesowe, jak i operacyjne ustalili i zatrzymali 29-latka jako podejrzewanego o oszustwo.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie utraconego mienia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za oszustwo grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy ! Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, tego z kim mieszkamy. Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

podinspektor Edyta Bagrowska