Nowe radiowozy dla jeleniogórskiej policji.

0
1795

Garnizon Policji Jeleniogórskiej otrzymał 2 kolejne, nowe radiowozy. Są to pojazdy oznakowane, nowoczesne, ekologiczne. Radiowozy zostały zakupione w połowie z budżetu policji, a połowę środków na zakup jednego pokryło miasto Jelenia Góra, a drugiego połowę pokrył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

23 grudnia 2020 roku na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się symboliczne przekazanie policji jeleniogórskiej, dwóch nowych, oznakowanych radiowozów, takich jak Hyundai Tucson i Hyundai Kona, w którym uczestniczył Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze –inspektor Leszek Zagórski. Hyundai Tucson -wartość ponad 116 tysięcy złotych, pojemność silnika 1,6. Zakup tego radiowozu w połowie pokryło miasto Jelenia Góra w ramach środków przeznaczonych na Fundusz Wsparcia Policji, zgodnie z podpisanym porozumieniem z dnia 5 sierpnia 2020 roku, a połowa środków pochodzi z budżetu Policji w ramach modernizacji. Hyundai Kona, pierwszy w garnizonie policji jeleniogórskiej pojazd elektryczny, moc 200 KM, wartość blisko 170 tysięcy złotych został w połowie sfinansowany z budżetu Policji w ramach modernizacji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w Policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. 

Pojazdy wykorzystywane będą do realizacji zadań prewencyjnych, w tym sztabowych oraz służby patrolowej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

podinspektor Edyta Bagrowska