Jelenia Góra wyróżniona na Letnim Biegu Piastów

0
734

Zawodnicy podkreślali, że wybór był bardzo trudny, ponieważ załogi pozostałych pięciu punktów także spisywały się świetnie. Najwięcej głosów otrzymali jednak jeleniogórzanie i to oni zostali dziś wyróżnieni upominkami przez reprezentantki stowarzyszenia Bieg Piastów: Kaję Sznajdrowicz-Kręcichwost i Joannę Grzeszczak.

– Była nas dziewiątka – sami urzędnicy, którzy zgłosili się do obsługiwania biegaczy – opowiada naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Jelenia Góra Andrzej Marchowski. – Praca na punkcie odżywczym była wspaniałym przeżyciem, tym bardziej, że zawodnicy nie tylko zatrzymywali się, by coś przekąsić i uzupełnić płyny, ale znajdowali chwilę na rozmowę z nami oraz wspólne zdjęcia.

Jeleniogórzanie witali ultrasów strawą i napojami, jak również dobrym słowem, które motywowało do dalszego biegu. Nie zapomnieli też o muzyce, jak i pełnym fantazji przebraniu, związanym – oczywiście – z Jelenią Górą.

– Włożyliśmy rożki jelonków – mówi Andrzej Marchowski. – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać w tej roli biegaczy z całej Polski!

Reprezentacja Jeleniej Góry zgłosiła się już do obsługi jednego z punktów odżywczych w trakcie 6 Rowerowego Biegu Piastów, który odbędzie się 26 września. Jej skład będzie jednak częściowo inny. Niektórzy z tych, którzy wspierali na 8 Letnim Biegu Piastów biegaczy, wystartują w 6 Rowerowym Biegu Piastów. Chętnych na ich miejsca nie brakowało.

Stowarzyszenie Bieg Piastów dziękuje również wszystkim osobom, które z uśmiechem, zaangażowaniem, profesjonalizmem i – przede wszystkim – wielkim sercem, pracowały na pozostałych punktach odżywczych. Były to reprezentacje Karpacza, Piechowic, Term Cieplickich, Szklarskiej Poręby oraz wolontariusze z różnych, innych środowisk. Bez Was nie byłoby szans na organizację 8 Letniego Biegu Piastów na poziomie, który został wysoko oceniony przez zawodników.

fot. Karol Soból/ UM Jelenia Góra