Kierowca z narkotykami i kradzionym paliwem wpadł podczas kontroli drogowej

0
598

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. W jego bagażniku funkcjonariusze zabezpieczyli baniaki z paliwem, które jak się
okazało chwilę wcześniej ukradł na jednej z jeleniogórskich stacji paliw. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków.

28 marca 2021 roku, około godziny 6.00 policjanci na ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki VW, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył.

Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 30-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były nie tylko narkotyki. Mężczyzna posiadał woreczek strunowy, w którym była amfetamina. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Dodatkowo funkcjonariusze w bagażniku znaleźli i zabezpieczyli baniaki z paliwem, około 120 litrów. Okazało się, że chwilę wcześniej mężczyzna ukradł je na jednej z jeleniogórskich stacji paliw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że 30-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska