Włamał się i okradł zakład zegarmistrzowski

0
517

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się i okradł jeden z jeleniogórskich zakładów zegarmistrzowskich. Jego łupem padło mienie o wartości około 10 tysięcy złotych. Przestępstwa tego dopuścił się w 19 stycznia 2021 roku.  Ponadto ma on na koncie dwa inne włamania oraz był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 19 stycznia 2021 roku włamał się i okradł jeden z jeleniogórskich zakładów zegarmistrzowskich. Jego łupem padł laptop oraz 50 zegarków. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na około 10 tysięcy złotych.

Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek w okresie od 2 września do 3 listopada 2020 roku włamał się do dwóch skrytek paczkomatu jednej z firm kurierskich. Mężczyzna był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze do ustalenie miejsca pobytu do innych czynności prawnych.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która się ich dopuściła. W wyniku prowadzonych czynności,  zebranych w tej sprawie informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 28-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem. 

Teraz 28-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska