Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany za kradzież pojazdu o wartości 650 tysięcy złotych

0
549

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie, podejrzanemu o kradzież z włamaniem oraz udzielanie narkotyków. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego ukradł samochód z jednego z parkingów w Szklarskiej Porębie.  Poniesione straty właściciel oszacował na  650 tysięcy złotych. Auto zostało odzyskane. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego  podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz udzielanie narkotyków.

Jak ustalili policjanci, do kradzieży pojazdu marki Land Rover Range Sport  doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2021 roku w Szklarskiej Porębie. Poniesione straty właściciel oszacował na 650 tysięcy złotych.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby lub osób, które dopuściły się tego przestępstwa. Prowadzone w tej sprawie czynności zarówno operacyjne, jak i procesowe wspólnie z policjantami z Lwówka Śląskiego doprowadziły do wytypowania i zatrzymania 38-latka jako podejrzanego o kradzież tego auta. Okazało się, że skradziony samochód ukryty był na jednej z posesji na terenie powiatu lwóweckiego. Dodatkowo policjanci ustalili, że 38-latek w zamian za użyczenie stodoły, w której przechowywał skradzione auto udzielił kilkukrotnie właścicielom tej posesji środki odurzające. 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.28 stycznia 2021 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska