Zatrzymany za włamania i uszkodzenia mienia. Teraz odpowie za to przed sądem.

0
467

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Czynów tych dopuścił się w sierpniu i w listopadzie 2020 roku w Szklarskiej Porębie. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 7 tysięcy złotych.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem i uszkodzenia mienia.


Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w sierpniu i w listopadzie dopuścił się w Szklarskiej Porębie serii przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna 30 sierpnia 2020 roku włamał się do jednego z barów, skąd jego łupem padł telewizor o wartości ponad 1000 zł. Ponadto 9 listopada 2020 roku, 25-latek włamał się do jednego z autobusów, skąd ukradł gotówkę. W tracie czynności okazało się, również że tej samej nocy wybił szyby w innym autobusie oraz podpalił pustostan. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 7 tysięcy złotych.


Powiadomieni o przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali 25-latka jako osobę podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw. W trackie czynności policjanci odnaleźli skradziony telewizor.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska