Zatrzymani z kradzionym katalizatorem

0
907

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o kradzież katalizatora z pojazdu osobowego. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na około 500 zł. Para została zatrzymana kilka godzin po przestępstwie wraz z kradzionym katalizatorem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę podejrzewanych o kradzież.

19 kwietnia 2021 roku, około godziny 15.40 policjanci uzyskali informację, że na ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze doszło do kradzieży katalizatora z pojazdu Mitsubishi. Jego wartość pokrzywdzony oszacował na około 500 zł. Osoby podejrzewane o tę kradzież odjechały pojazdem marki Audi, z wybitą tylną szybą.

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie wskazanego auta. W Karpnikach zauważyli opisywany pojazd, którym mogły poruszać się osoby podejrzewane o kradzież. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim 27-letni jeleniogórzanin, który podróżował z 36-letnią kobietą. W aucie funkcjonariusze znaleźli skradziony katalizator.

Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska