Zastraszyli i okradli pokrzywdzonego. Zostali aresztowani na 3 miesiące.

0
477

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2020 roku w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. Napastnicy weszli do mieszkania pokrzywdzonego podając się za policjantów, zastraszyli go, przeszukali jego mieszkanie, a następnie go okradli. Ich łupem padły pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze zostali aresztowani na 3 miesiące. Teraz za to przestępstwo grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórscy policjanci wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 40-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat podejrzanych o rozbój.

Do zdarzenia doszło wieczorem 21 grudnia 2020 roku w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. Zatrzymani podając się za funkcjonariuszy policji i pod pretekstem prowadzonej sprawy, weszli do mieszkania pokrzywdzonego, zastraszyli go, a następnie przeszukali mieszkanie i go okradli. Ich łupem padły dokumenty, telefony komórkowe, pieniądze oraz karta bankomatowa. Ponadto przy użyciu kodu BLIK dokonali na jego szkodę transakcji na 2000 zł.

Pokrzywdzony o napadzie powiadomił policję. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych działań dwa dni później zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Kobieta i mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 23 grudnia 2020 roku, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek tut. Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska