Posiadał narkotyki i był pod ich wpływem. Został zatrzymany podczas kontroli drogowej

0
935

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Posiadał marihuanę i metamfetaminę. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Ponadto mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków.

25 marca 2021 roku, około godziny 22.20 policjanci na ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Renault. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, gdyż sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka.

Kierującym okazał się 37-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyznadziwnie się zachowywał. Był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało,powodem jego zdenerwowania narkotyki. Mężczyzna posiadał marihuanę oraz metamfetaminę. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Zachowanie mężczyzny wskazywało również, że mógł być on pod działaniem środków odurzających. Przyznał się, że rano zażywał amfetaminę, a później palił marihuanę. W związku z tą sytuacją pobrano mu krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków odpowie również za to przestępstwo.

podinspektor Edyta Bagrowska