Wykorzystał okazję i z otwartego pojazdu ukradł telefon, dokumenty i inne rzeczy

0
883

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą z otwartego samochodu mienia o wartości około 850 złotych. Do zdarzenia doszło na początku lutego br. w Jeleniej Górze. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i go okradł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany wykorzystał chwilową nieuwagę właściciela i z auta ukradł mu plecak wraz z dokumentami, telefonem komórkowym i innymi drobnymi rzeczami. Pokrzywdzony wartość skradzionych rzeczy oszacował na około 850 zł.

Policjanci w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 35-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w szczególności ustalają co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o zamykanie samochodów, nie pozostawianie w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną kradzieży czy włamania.

podinspektor Edyta Bagrowska