Przejście dla pieszych przy ul. Konstytucji 3 Maja stanie się bezpieczniejsze

0
554

Dobiega końca budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Dzięki temu, znacząco poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

Zakończył się montaż wszystkich elementów powstającej instalacji. Teraz jest czas na odpowiednie ustawienie i dostrojenie zamontowanych czujników.

“Ta instalacja ma poprawić bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych, biegaczy i innych mieszkańców, którzy tędy przechodzą – mówi Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry. – Decyzję o budowie świateł wzbudzeniowych podjęliśmy wspólnie z radnymi po tym, jak doszło tu do bardzo przykrego wypadku.”

Przypomnijmy: w styczniu tego roku 77-letni kierowca BMW potrącił 44-letniego mężczyznę i jego 9-letnią córkę, przechodzących przez pasy. Stało się tak mimo, że przejście to jest oświetlone i widoczne z daleka.

Teraz: Stanęły tu dwa słupy oświetlenia ulicznego, na których zamontowano 4 sygnalizatory dla kierowców oraz pieszych, zawisły też kamery wideo detekcji. Inwestycję realizuje konsorcjum firm, której liderem jest Trafftech z Jeleniej Góry. Wygrało przetarg, oferując kwotę około 160 tysięcy złotych.

Nowa sygnalizacja będzie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu.