Mężczyzna zatrzymany za włamanie, kradzież pojazdu, kradzież paliwa i naruszenie zakazu sądowego.

0
474

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem, kradzież oraz naruszenie zakazu sądowego. Mężczyzna wcześniej włamał się do tego samego samochodu, który następnego dnia ukradł. Skradziony pojazd holował swoim, a ma zakaz kierowania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali 27- letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego kradzieże z włamaniem, kradzież oraz naruszenie zakazu sądowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 6 grudnia 2020 roku włamał się do samochodu marki Ford, skąd ukradł radioodtwarzacz o wartości 400 zł. Następnego dnia kolejny raz włamał się do tego samego auta, ale tym razem go ukradł. Jego wartość właściciel oszacował na 1000 zł. Okazało się, że mężczyzna skradziony pojazd holował swoim, a miał aktualnych zakaz kierowania pojazdami. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie również kradzież paliwa na jednej ze stacji. Przestępstw tych 27-latek dopuścił się na terenie powiatu karkonoskiego.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci odnaleźli skradziony radioodtwarzacz w mieszkaniu zatrzymanego.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska