Ukradł auto pod pretekstem jego zakupu

0
453

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Zatrzymany pod pretekstem zakupu pojazdu, umówił się na jazdę próbną, z której już nie wrócił. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na kilka tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło w ubiegłym roku w Jeleniej Górze.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze
w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 35-letniego mężczyznę  podejrzanego o kradzież pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze,  mężczyzna pod pretekstem zakupu pojazdu marki Opel umówił się z właścicielem na jazdę próbną, z której już nie  wrócił. Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Wartość poniesionych strat właściciel oszacował na kilka tysięcy złotych.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że auto wraz z kupującym zniknęło powiadomił o tym policję. Prowadząc działania w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o tę kradzież. Okazał się nim 35-letni jeleniogórzanin.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna  za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a  grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska