Przychodnia dla najmłodszych, jakiej nie było

0
597

Dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego powstanie jeszcze w tym roku w Jeleniej Górze. – To pierwsza taka placówka w naszym regionie. Dla wielu rodziców oznacza to spore ułatwienie – przyznaje Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Ośrodek zamierza prowadzić spółka Medica Group, która wynajmie od miasta nieużytkowaną część budynku parterowego przy ul. Wzgórze Grota Roweckiego.


Powstanie w nim taka placówka, która pozwala otoczyć kompleksową opieką najmłodszych: od urodzenia do 18. roku życia – wyjaśnia Krzysztof Rupotacki, prezes zarządu Medica Group sp z o.o. Pomoc u nas znajdą dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz wymagająca rehabilitacji neurorozwojowej.

Znajdą tam pomoc rehabilitacyjną, psychologiczną oraz logopedyczną a także terapię zajęciową, integrację sensoryczną. Część usług będzie komercyjna a część refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

“Prowadzimy rozmowy z NFZ-em. Mamy zapewnienie, że będziemy mogli liczyć na ogłoszenie konkursu na te usługi” – mówi K. Rupotacki.

Firma ma 10-letnie doświadczenie w tego typu działalności, prowadzi z powodzeniem podobny ośrodek we Wrocławiu na ul. Łubinowej (Ołtaszynek).

Dzisiaj prezes otrzymał umożliwiające podpisanie umowy najmu.Taki ośrodek to znakomita sprawa. Tym bardziej, że najbliższe znajdują się we Wrocławiu i Zielonej Górze. Dla wielu rodziców dzieci z niepełnosprawnościami będzie to spore ułatwienie, bo nie będą musieli dojeżdżać.

Firma początkowo zainteresowana była innym lokalem, ostatecznie jednak zdecydowała się na obiekt należący do miasta. Wcześniej znajdował się w nim m.in. sklep spożywczy.

“Zdecydowała lokalizacja – bliskość centrum miasta oraz drogi do Karpacza. Jest tu możliwość zorganizowania parkingu” – wymienia Krzysztof Rupotacki.

Najpierw spółka będzie musiała wykonać remont, potem jeszcze uzyskać niezbędne pozwolenia. Nowa przychodnia zatrudni 50-60 osób. –Większość będą stanowić osoby stąd. Rozmawiamy z miejscowymi lekarzami, fizjoterapeutami – mówi prezes Medica Group. – Kilku specjalistów będzie dojeżdżało z Wrocławia.

Prezes liczy, że działalność w Jeleniej Górze rozpocznie w połowie sierpnia tego roku.