Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Olszynie

0
947

23 marca 2021 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował sprawcę wypadku ze skutkiem śmiertelnym do jakiego doszło w miejscowości Olszyna w powiecie lubańskim.

20 marca 2021 roku w godzinach wieczornych, kierujący pojazdem marki Opel mężczyzna, poruszający się w kierunku Jeleniej Góry, z nadmierną prędkością, znacznie przekraczającą administracyjnie dopuszczalną, wjechał na oświetlone przejście dla pieszych, uderzając w przechodzącego po nim mężczyznę. Pieszy poruszał się od lewej strony jezdni, patrząc od strony kierowcy. Pokrzywdzony, z licznymi obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia.

Sprawcą wypadku okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego.


Krzysztof S. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono mu zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku czego uderzył w przechodzącego po oznakowanym przejściu dla pieszych pokrzywdzonego powodując u niego liczne obrażenia, skutkujące jego zgonem. Jest to czyn z art. 177 § 2 kk, zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.


Po wykonaniu czynności z podejrzanym, skierowano do Sądu Rejonowego w Lubaniu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.