Akcja Bezpieczne wakacje 2021

0
759

Na jeleniogórskim Placu Ratuszowym rozpoczął się cykl spotkań pod nazwą „Bezpieczne Wakacje ze Strażą Miejską”

W środę (07.07) o godzinie 11.00 Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak dał znak do rozpoczęcia „Bezpiecznych wakacji”, czyli cyklu spotkań adresowanych do dzieci, młodzieży, mieszkańców Jeleniej Góry i turystów. Organizatorem zadania jest Straż Miejska w Jeleniej Górze pod patronatem prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Współorganizatorem akcji były Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”, Karkonoski Park Narodowy, Polski Czerwony Krzyż, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Państwowa Inspekcja Pracy Odział w Jeleniej Górze, Biuro Wystaw Artystycznych, Toyota Nowakowski.

Akcja została wsparta przez Miejską Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Firmę Dreaxlmaier, Milenium Bank, Miejski Zakład Komunikacyjny, Kino Helios, Termy Cieplickie, Firma Ubezpieczeniowa „Warta”, Galerie Sudecką.

Poza rozmowami na temat jak bezpiecznie spędzać wakacje, licznymi atrakcjami i konkursami przygotowanymi przez organizatorów, na Placu Ratuszowym był również punkt spisu powszechnego zorganizowany przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze w którym mieszkańcy, bez problemu i kolejek, mogli dokonać spisu.

Licznie przybyłe dzieci miały możliwość zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez współorganizatorów imprezy, wzięły udział w zorganizowanych przez nich pokazach i konkursach. Były drobne nagrody, wspaniała atmosfera i super zabawa.

Tego typu spotkania będą organizowane cyklicznie, a następne odbędzie się 12 lipca na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej przy ulicy Bronka Czecha w Sobieszowie.

Serdecznie zapraszamy.