Pracownik jednej z firm kurierskich kradł przesyłki.

0
463

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przesyłek na szkodę firmy kurierskiej, w której pracował. Ich wartość oszacowano na blisko 4 tysiące złotych. Był to między innymi tablet i telefony komórkowe. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na początku grudnia 2020 roku zatrudnił się w jednej z firm kurierskich w Jeleniej Górze na stanowisku magazyniera. Pracując na sortowni przesyłek, wykorzystał nieuwagę innych pracowników i ukradł kilka paczek. Był to między innymi tablet i telefony komórkowe. Wartość strat oszacowano na blisko 4 tysiące złotych.

Powiadomieni o kradzieżach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na postawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw 40-letniego jeleniogórzanina.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska