Poszukiwany wpadł w nocy przez brak oświetlenia w rowerze

0
412

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci zwrócili na niego uwagę, gdyż w nocy jechał rowerem bez oświetlenia. Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnego dnia został przekazany do Aresztu Śledczego do odbycia kary
pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu.

6 lutego 2021 roku, około godziny 21.20 policjanci na ulicy Sudeckiej z Jeleniej Górze zauważyli mężczyznę jadącego rowerem po chodniku z niesprawnym oświetleniem. Policjanci postanowili zwrócić mężczyźnie uwagę, gdyż stwarzał on niebezpieczeństwa zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci wylegitymowali rowerzystę, okazał się nim 33-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim celem osadzenia w Areszcie Śledczym i odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu.

podinspektor Edyta Bagrowska