Poseł R. Obaz zabrał głos w sprawie wsparcia przedsiębiorców

0
540

Poseł Robert Obaz zabrał głos w sprawie wsparcia przedsiębiorców pokrzywdzonych w wyniku wystąpienia pandemii COVID-19.

“Pandemia wyrządziła w ostatnim czasie wiele szkód społeczno-gospodarczych. Jesteśmy u progu kryzysu, wobec którego Rząd nie może przejść obojętnie. W mediach toczymy zażarte dyskusje o tym czy branże będące do tej pory zamknięte powinniśmy otworzyć czy też nie. Nikt nie ma wątpliwości, że przedsiębiorcy walczą dzisiaj o przetrwanie, tracąc jedyne źródło utrzymania. Dla wielu Polek i Polaków prowadzących hotele, restauracje czy siłownie. ponowne otwarcie może okazać się prawdziwym zbawieniem. .

Politycy, jawnie nawołujący przedsiębiorców do buntu wobec władzy, nie zapłacą za nich kar, które zapowiedział Rząd. Trzydzieści tysięcy kary dziennie i konsekwencje związane z wykluczeniem z partycypowania w Rządowej pomocy, które planuje obecnie władza to swoisty terror ekonomiczny. Metody PiS ograniczające wolność prowadzenia działalności gospodarczej, to jednak rzeczywistość, której nie możemy lekceważyć.

Doświadczając trudów prowadzenia własnej działalności gospodarczej uważam, że Rząd powinien wyciągnąć wnioski i zmodyfikować formy przeciwdziałania epidemii, które są wdrażane w życie. Możliwe jest bezpieczne prowadzenie przedsiębiorstw, przestrzegając zasad reżimu sanitarnego. Pamiętajcie, że politykom łatwo przychodzi krzyczenie: Otwierajcie! Lecz później ze świeczką będziecie szukać tych, którzy za słowa powinni wziąć na siebie odpowiedzialność.

Jako Lewica mówimy w imieniu przedsiębiorców i pracowników, z którymi pozostajemy w ciągłym kontakcie, z którymi rozmawiamy z konsultujemy nasze propozycje:

  • wsparcie pominiętych przez rząd – handel, przedsiębiorstwa społeczne, produkcja żywności, taxi;
  • dotacje niezależnie od kodu PKD – tracisz przez pandemię, wnioskujesz o wsparcie;
  • dotacje 15 tysięcy zł, wsparcie przez 6 miesięcy;
  • ochrona zatrudnienia;
  • ochrona w czasie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego;
  • bez podziału na lepsze i gorsze gminy;
  • wsparcie dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Ponadto, w celu wsparcia przedsiębiorców, wystosowałem zapytanie do Ministra Finansów, o przesunięcie w czasie opłaty za koncesje na alkohol. Wierzę, że Rząd wysłucha głosu pracowników oraz pracodawców i zaoferuje realną pomoc.

Robert Obaz