Policja ostrzega! Uwaga na oszustów, którzy okradają seniorów

0
1284

Jeleniogórska Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako rehabilitanci, pielęgniarki środowiskowe, pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia,  pracownice  Wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące dopłatę do leków lub pomoc dla osób ubogich.  

10 czerwca 2020 roku około godziny 11.30, do mieszkania 80-letniej mieszkanki Jeleniej Góry zapukały dwie kobiety i pod pretekstem sprzedaży tkanin weszły do jej mieszkania. W czasie kiedy kobiety rozmawiały z pokrzywdzoną, kolejna osoba z innego pomieszczenia ukradła kilkanaście tysięcy złotych.

15 czerwca 2020 roku około godziny 16.00 w Mysłakowicach pokrzywdzony wpuścił do mieszkania kobietę i mężczyznę, którzy podali się za rehabilitantów i pod pretekstem  rozmienienia pieniędzy go okradli. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych.

Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń o kontakt z Policją na numer  alarmowy 112.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze i samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją– mówi podinsp. Edyta Bagrowska

źródło KMP