Nietrzeźwa kobieta groziła kierowcy i uszkodziła mu samochód

0
924

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o uszkodzenie mienia i groźby karalne. Kobieta groziła pozbawieniem życia kierowcy, a następnie uszkodziła mu samochód.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o uszkodzenie mienia i groźby karalne.

13 sierpnia br. około godziny 9.00 policjanci pojechali na Osiedle Czarne w Jeleniej Górze, gdzie według zgłoszenia agresywna kobieta zaatakowała kierowcę.

Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego, który poinformował, że przejeżdżając ulicą Czarnoleską zauważył stojącą na środku jezdni kobietę. Mężczyzna zatrzymał się i poprosił ją, aby zeszła na pobocze. Jego uwaga wyzwoliła w niej agresję, zaczęła mu grozić połamaniem nóg i pozbawieniem życia, próbowała uderzyć go w twarz, a następnie złapała kamień i uderzyła nim w jego samochód. Kobieta w ten sposób spowodowała straty w wysokości 1000 zł.

Kiedy policjanci przyjechali sprawczyni, już nie było. Została ona zatrzymana kilka ulic dalej. Okazało się, że czynów tych dopuściła się 40-letnia jeleniogórzanka. Od kobiety wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile.

Jeleniogórzanka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska