Nietrzeźwy mężczyzna zasnął z niedopałkiem. Omal nie doprowadził do pożaru

0
947

Jeleniogórscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem. Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru swojego mieszkania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem.

5 czerwca br. około godziny 20.20 dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego. Zanim zdążył powiadomić patrol, okazało się, że policjanci byli już na miejscu. Funkcjonariusze jadąc ulicą 1 Maja w Kowarach zauważyli dym wydobywający się budynku. Natychmiast ruszyli na pomoc mieszkańcom.

W trakcie działań funkcjonariusze ustalili, że do pożaru doszło w mieszkaniu zajmowanym przez 58-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Okazało się, że mężczyzna zasnął z papierosem, w wyniku czego doszło do pożaru jego mieszkania. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na inne lokale. 58-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile. Zdążył samodzielnie opuść mieszkanie zajęte ogniem. Swoim zachowaniem sprowadził zagrożenie dla życia i zdrowia innych mieszkańców.

Interweniowało 5 jednostek straży pożarnej oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Z budynku ewakuowano 10 osób. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Po akcji gaśniczej osoby te powróciły do swoich mieszkań.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska