Kolejne graffiti na jeleniogórskich budynkach przez 30-letniego jeleniogórzanina

0
468

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może 30-letniemu jeleniogórzaninowi podejrzanemu o serię uszkodzeń mienia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilka tygodni wcześniej. Policjanci ustalili, że przestępstw tych dopuścił od  lipca do  września 2020 roku w Jeleniej Górze. Obecnie policjanci ustalili, że mężczyzna dopuścił się kolejnych tego typu przestępstw i najprawdopodobniej graffiti pozostawił na łącznie 50 jeleniogórskich elewacjach. Straty pokrzywdzonych oszacowano na  ponad 100 tysięcy złotych. 30-latek malował na budynkach swój pseudonim artystyczny, gdyż chciał zrobić karierę muzyczną i być rozpoznawalny. 

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, że kilka tygodni wcześniej zatrzymany przez nich 30-letni jeleniogórzanin dopuścił się od 15 lipca do 17 września 2020 roku w Jeleniej Górze kolejnych uszkodzeń mienia.

Mężczyzna malował farbą elewacje różnych budynków działając w ten sposób na szkodę osób prywatnych, jak i firm. Policjanci ustalili, że łącznie jeleniogórzanin w ten sposób zniszczył elewacje co najmniej 50 budynków. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości ponad 100 tysięcy złotych. Malował na elewacjach swój pseudonim artystyczny, gdyż chciał zrobić karierę muzyczną  i być osobą rozpoznawalną.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają kolejnych pokrzywdzonych. 

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska