Jelenia Góra na 3. miejscu wśród powiatów

0
694

Jelenia Góra znalazła się na trzecim miejscu wśród 66 miast na prawach powiatu, w rankingu Związku Powiatów Polskich. Jeszcze dwa lata temu zajmowaliśmy miejsce 22, w ubiegłym – 19, więc poprawa pozycji jest ewidentna.

Ranking Związku Powiatów jest szczególny, bowiem ocena samorządów przez związek samorządowców oparta jest na wnikliwej analizie wielu elementów działalności, a dokonywana przez zespół, który kwestię samorządności zna wyjątkowo dobrze. Oceniane są m.in.: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informatycznego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania informacją, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia, ekoenergetycznych, ekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa i wiele innych.

W odróżnieniu od innych ten ranking trwa przez cały rok i prowadzący go eksperci, pracujący w trybie on-line, aktualizują sukcesywnie wyniki.

Dla mnie jest to poza wszystkim ocena pracy urzędników i pracowników samorządowych, bowiem na wyniki tego rankingu wpływa zaangażowanie i wiedza tzw. przeciętnego urzędnika, który w kontakcie z mieszkańcem buduje wizerunek Miasta i Urzędu. Mam satysfakcję, że ten zespół zasłużył na tak wysoką ocenę” – powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry.