Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tysiąca porcji handlowych narkotyków

0
461

Dolnośląscy policjanci bez ustanku walczą z przestępczością narkotykową. Efektem ich wytężonej pracy w tym zakresie są m.in. kolejne zatrzymania osób, które trudnią się tym procederem. W ciągu kilku ostatnich dni funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, u których zabezpieczono łącznie blisko 1.5 tysiąca porcji handlowych różnych środków zabronionych. Ponadto jeden z podejrzanych kierował samochodem bez wymaganych do tego uprawnień i niewykluczone, że znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

Wałbrzyscy policjanci wykorzystując zdobyte informacje, udali się w rejon Nowego Miasta, gdzie miał przebywać mężczyzna zamieszany w narkotykowy biznes. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Podejrzany był w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Środki odurzające oraz psychotropowe ukrył w kupionym kilka dni wcześniej samochodzie osobowym, który w momencie interwencji mundurowych stał zaparkowany przed jego domem. Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli substancje zabronione w postaci marihuany, amfetaminy oraz metafetaminy w ilości, z których można by przygotować około 950 porcji handlowych tych nielegalnych używek. Mundurowi zabezpieczyli również wagę do porcjowania narkotyków, a w toku dalszych czynności wykazali związek młodego wałbrzyszanina także z procederem udzielania środków odurzających innym osobom. 20-latek usłyszał już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Również w Wałbrzychu w ręce policjantów wpadły kolejne dwie osoby posiadające środki odurzające. Najpierw na jednym z parkingów zatrzymana została 24-latka. Mundurowi znaleźli przy niej i zabezpieczyli środki psychotropowe w postaci metamfetaminy w ilości, z której można by wykonać blisko 100 porcji handlowych tego narkotyku. W trakcie dalszych czynności procesowych funkcjonariusze wykazali związek kobiety z wielokrotną sprzedażą substancji zabronionych innym osobom. Dzień później nad ranem inni policjanci tego samego pionu wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań na terenie Wałbrzycha, gdzie w toku przeszukania ujawnili i zabezpieczyli środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Tym razem było to ponad 400 porcji handlowych. Stróże prawa zatrzymali do tej sprawy 48-latka, który również zajmował się wprowadzenie do dalszego obrotu substancji zabronionych prawem. Obojgu zatrzymanym mundurowi postawili zarzuty posiadania narkotyków oraz handel nimi, za co mogą trafić do więzienia na 10 lat.

KMP w Wałbrzychu