Groźny wypadek na pasach. Poszkodowane dwie osoby, w tym dziecko

0
471

Do groźnego w skutkach wypadku drogowego doszło  13 stycznia 2021 roku około godziny 17.00 w Jeleniej Górze na ul. Konstytucji 3 Maja, na krajowej 3.  Mężczyzna z dzieckiem zostali potrąceni na pasach.  Kierowca, który nie ustąpił im pierwszeństwa był trzeźwy. Poszkodowani zostali hospitalizowani. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-letni kierujący samochodem marki BMW, nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych 44-letniemu mężczyźnie i 9-letniej dziewczynce. Do zdarzenia doszło na oznakowanym i oświetlonym przejściu, na drodze dwukierunkowej, czteropasmowej. Piesi zostali zabrani przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. 

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Z uwagi na opady śniegu warunki na drodze są trudne. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska