Wiatr uszkodził lipę na cmentarzu

0
834

Sobotni porywisty wiatr uszkodził lipę na starym cmentarzu przy ul.Sudeckiej w Jeleniej Górze. Pracownicy MPGK, spółki zarządzającej czterema jeleniogórskimi nekropoliami, zmuszeni byli okolice uszkodzonego drzewa ogrodzić i zabezpieczyć taśmą.

“Osoby odwiedzające groby prosimy, by zastosowały się do zakazu wstępu na zabezpieczony teren – obejmujący kilkadziesiąt kwater – gdyż jest tam niebezpiecznie. Lipa ma około 30 metrów wysokości, zostanie w najbliższym czasie ścięta, potrzebna jest jednak do tego specjalna ekipa z uprawnieniami alpinistycznymi. Prace będą mogły rozpocząć się dopiero po ustaniu wiatru, mamy nadzieję, że już na początku przyszłego tygodnia”– informuje MPGK.

Pracownicy MPGK próbują spiąć uszkodzoną przez wiatr lipę z sąsiednim zdrowym drzewem. Robią wszystko, by jeleniogórzanie we Wszystkich Świętych byli na cmentarzu bezpieczni. Proszą jednocześnie, by na stary cmentarz przy ul. Sudeckiej, który ma charakter zabytkowy i ,na którym rośnie wiele wiekowych drzew, w czasie porywistego wiatru nie wchodzić.