Medyczne kontenery przed szpitalem w Jeleniej Górze

0
1026

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej uruchomione zostało laboratorium do badań próbek na obecność koronawirusa.Będzie to wsparcie w niezwłocznej diagnostyce Pacjentów z podejrzeniem COVID-19. W obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej w regionie, szpital zapewnił 12 łóżek dla osób z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym 2 łóżka do intensywnej terapii. Ponadto, w trosce o Pacjentów oczekujących na przyjęcie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zlikwidowano namioty zlokalizowane przed wejściem do Oddziału i zastąpiono je ogrzewanymi kontenerami medycznymi. 

W trosce o mieszkańców naszego regionu, przygotowaliśmy wydzieloną strefę do opieki nad Pacjentami z podejrzeniem lub już potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Doświadczony personel medyczny z naszego szpitala będzie otaczał Pacjentów fachową opieką. Opieka nad Pacjentami z COVID-19 będzie prowadzona w odizolowanej i w pełni zabezpieczonej części placówki – wskazuje Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Pacjenci, którzy dotychczas oczekiwali na przyjęcie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jeleniogórskiego szpitala, przebywali w charakterystycznych pomarańczowych namiotach, w których personel medyczny weryfikował ich stan zdrowia. Mając na uwadze komfort Pacjentów oraz ze względu na coraz niższą temperaturę na zewnątrz, placówka zainstalowała ogrzewane kontenery medyczne, które zastąpiły dotychczasowe namioty. Dwa kontenery zlokalizowane są przed wejściem na oddział ratunkowy i zapewnią Pacjentom bardziej komfortowe warunki oczekiwania na przyjęcie. Ich wymiana jest także związana z prowadzoną przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Placówka uruchomiła także profil na Facebooku, zapewniając mieszkańcom regionu jedną z najwygodniejszych i najszybszych form kontaktu.Na portalu Szpitala publikowane będą także materiały informacyjne, edukacyjne i porady z obszaru ochrony zdrowia. Nie zabraknie również praktycznych informacji jak godziny otwarcia poradni, dane kontaktowe czy zakres realizowanych świadczeń. Zapraszamy do śledzenia profilu Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej: https://www.facebook.com/WCSKJ .