“Pejzaż niejednoznaczny” wystawa malarstwa Emanueli Czujowskiej

0
1233

MDK Muflon od 18 listopada 2020 do 8 stycznia 2021 zaprasza na wystawę malarstwa Emanueli Czujowskiej, artystki wciąż poszukującej nowych form wypowiedzi. Do 29 listopada będzie można podziwiać obrazy online.

“Postaramy się przybliżyć Państwu tę wystawę najdogodniej jak się tylko da – online, a po 29 listopada w naszych gościnnych progach.”– pisze na swoim profilu MDK Muflon.

„Pejzaż niejednoznaczny” to seria obrazów mówiących o krajobrazie nieco inaczej. Poprzez różnorodność plam przedstawione pejzaże nikną i pojawiają się jednocześnie. Gdzieś przy linii horyzontu odczytać można lasy, góry, wodę i niebo, ale pomiędzy nimi przestrzeń żyje własnym życiem. Stonowane barwy sprawiają, że gubi się też pora roku. Światło również nie jest czymś oczywistym. Przebicia złotych i srebrnych kształtów dodają tylko innego wymiaru tej samej rzeczywistości.

Ekspozycja w “Galerii Muflon” prezentuje prace inspirowane pejzażem karkonoskim, na wpół realistyczne, na wpół abstrakcyjne. Jednak najważniejszym jej tematem i podstawowym elementem jest natura.

Autorką obrazów jest Emanuela Czujowska (ur. 1970 we Wrocławiu), absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w roku 1994 w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Zajmuje się grafiką użytkową, rysunkiem i malarstwem). Piękno górskiego krajobrazu i natury sprawiły, że na miejsce swojego życia i twórczości wybrała Karkonosze i Góry Izerskie. Inspirowana otoczeniem, miejscami i zdarzeniami tworzy własne światy.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz. Ze względu na przepisy związane z pandemią, MDK „Muflon” uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału w finisażu w styczniu 2021 przez maila muflon@sobieszow.pl lub telefonicznie: 75 75 537 70.

Wystawa potrwa do 8 stycznia 2021.Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

źródło : MDK Muflon