Jelenia Góra: Dziesięć przejść dla pieszych zostanie doświetlonych przed końcem roku

0
1082

Dziesięć przejść dla pieszych w Jeleniej Górze zostanie doświetlonych przed końcem 2021 r.

“Będą to m.in. przejścia ulicą Wolności (na wysokości Daniłowskiego), Rataja (u zbiegu z Wista Stwosza), a dalej Kiepury (Sygietyńskiego), Cervi (na wysokości Parku Zdrojowego i drugie – parku Norweskiego), Sobieszowska (Korfantego), Różyckiego (Ogińskiego), Zgorzelecka (os. Rakownica), Różyckiego (Wiejska)”– powiedział Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Przy wyborze miejsc do doświetlenia władze miasta kierowały się nie tylko analizami Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, ale także opiniami mieszkańców, bo to z myślą o ich bezpieczeństwie i komforcie dokonujemy tych prac.

Koszty każdego z doświetleń są nieco inne, bo inna jest i konfiguracja skrzyżowań i potrzeba instalacji nieco innych (bądź innej ilości) urządzeń. Najtańsze roboty na przejściu kosztują nieco ponad 30 tys. zł, cena najdroższych przekracza 50 tys. zł.

Skrzyżowania ulic Lubańska./Spółdzielcza

W niedalekiej przyszłości zmieni się wygląd skrzyżowania ulic Lubańska./Spółdzielcza. Rosnący ruch na tej krzyżówce, wynikający z rozwoju firm działających w „dzielnicy przemysłowej” będzie zdynamizowany ze względu na budowany obecnie ośrodek wypoczynkowy w rejonie ulicy Sobieszowskiej/Lubańskiej. To duża inwestycja, możemy spodziewać się, że będzie znaczącą ilość przejazdów samochodów osobowych, więc „udrożnienie” tego skrzyżowania, zanim powstaną problemy jest konieczne.