Policja i Straż Leśna patroluje tereny zielone w powiecie wałbrzyskim

0
442

W powiecie wałbrzyskim ponownie pojawiły się wspólne patrole strażników leśnych z Wałbrzycha i Jugowa oraz policjantów z Boguszowa-Gorc. Miejscowych funkcjonariuszy wspierali dodatkowo policjanci Komisariatu Wodnego we Wrocławiu dysponujący specjalistycznym pojazdami typu quad. Do działań wykorzystywany został także samochód terenowy. Celem mundurowych jest działanie prewencyjne, w tym przeciwdziałanie niszczeniu środowiska na terenach leśnych, zapobieganie kradzieży drewna czy kłusownictwa.

W miniony weekend funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej samochodem terenowym oraz quadami przemierzyli ponownie sporą część powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili między innymi tereny leśne położone w miejscowościach Mieroszów, Nowe Siodło, Sokołowsko, Unisław Śląski, Rybnica Leśna i Boguszów-Gorce. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy mogą naruszać zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.

Tylko w sobotę i niedzielę mundurowi wylegitymowali siedemnaście osób, dokonali dziewięciu kontroli pojazdów, ujawniając przy tym siedmiu sprawców wykroczeń. Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się do lasów oraz wybiera w góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.

Takie działania mają na celu zapobieganie niszczeniu środowiska naturalnego, kłusownictwu czy chociażby kradzieży drewna. W akcję włączyli się policjanci z Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu użyczając m. in. quadów, którymi mundurowi mogli dotrzeć w te najtrudniejsze zakamarki zielonej strefy naszego województwa.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu