Znęcał się nad partnerką

0
824

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mieszkańcowi powiatu karkonoskiego, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką, naruszenie miru domowego oraz kradzież z włamaniem do mieszkania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego.

Jak ustalili policjanci, 21- letni mężczyzna przez kilka miesięcy znęcał się nad partnerką psychicznie i fizycznie. Nadużywał alkoholu, jak również nie stronił od narkotyków, wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał ją, bił i poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia. Ponadto na początku czerwca br. mężczyzna dorobionym kluczem dostał się do mieszkania byłej już partnerki, a następnie nie chciał go opuścić oraz w ten sam sposób włamał się do jej mieszkania i ukradł pieniądze, kartę płatniczą oraz dokumenty.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska