Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na “Piknik z Marysieńką”

0
885

Zdrojowy Teatr Animacji jest organizatorem familijnej imprezy plenerowej pod nazwą „Piknik z Marysieńką”, która odbędzie się 5 września br. w Cieplicach.

“Chcemy, aby impreza była jednym z punktów tegorocznej edycji święta miasta – „Września Jeleniogórskiego”. Jej celem ma być przede wszystkim integracja mieszkańców oraz podkreślenie znaczenia i walorów uzdrowiska dla całej aglomeracji jeleniogórskiej. Nie bez znaczenia jest też walor edukacyjny – przypomnienie historycznego zdarzenia, jakim był przyjazd królowej Marysieńki do Cieplic”– słyszymy od organizatora.

„Piknikiem z Marysieńką” będzie inauguracją 45. jubileuszowego sezonu artystycznego Zdrojowego Teatru Animacji, który po trudnym, pandemicznym okresie i wstrzymaniu działalności artystycznej chce zaprosić publiczność nie tylko na nowe premiery, ale też inne wydarzenia jubileuszowe. Jedną z nich będzie tego dnia wernisaż wystawy pt.: „Kochajmy lalki”, na którą złożą się rekwizyty, kostiumy, elementy scenografii i lalki, które przez lata działalności mogli oglądać widzowie w naszych przedstawieniach teatralnych.

Głównym punktem „Pikniku z Marysieńką” będzie artystyczna rekonstrukcja wjazdu królowej i jej orszaku do Cieplic. Barwny korowód przejdzie przez centrum Cieplic pod główny Dom Zdrojowy (powitanie królowej przez kierownictwo Uzdrowiska Cieplice), Tężnie Cieplickie, a u bram parku królową i jej świtę powitają mieszkańcy Cieplic. W muszli koncertowej widzowie zobaczą finałową scenę przeniesioną ze spektaklu „Aqua Sanitata”.

Od południa przez kilka godzin na terenach zielonych z tyłu Pałacu Schaffgotschów czekały będę na najmłodszych piknikowe atrakcje: miasteczko cyrkowe Cichego Teatru (m.in. szczudlarze, kuglarze, buskersi), będą też strefy „dmuchańców”, trampoliny, paintball dla dzieci oraz punkty gastronomiczne, mini zwierzyniec z kucykami i alpakami oraz inne atrakcje. Na zakończenie imprezy, na rozbudowanej scenie muszli koncertowej w Parku Zdrojowym koncert gwiazdy – Fisz Emade Tworzywo.

“Do współpracy przy organizacji imprezy zaprosiliśmy Uzdrowisko Cieplice. Podczas wydarzenia na placu przy teatrze, Wydział Gospodarki Odpadami UM będzie prowadził akcję edukacyjną związaną z ekologią i selektywną zbiórką odpadów. W ramach EKOSFERY przewidziano: warsztaty czerpania i recyklingu papieru, stoisko edukacyjno-warsztatowe z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i animacje dla dzieci o tematyce ekologicznej”– dodaje organizator.