Zatrzymany za serię włamań do altanek. Ma ich na koncie co najmniej 27.

0
778

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów za serię kradzieży z włamaniem do altanek. W trackie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 27 tego rodzaju przestępstw, których dopuścił się od marca do sierpnia 2020 roku w Jeleniej Górze. Obecnie policjanci ustalają pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mężczyznę  podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma na koncie co najmniej 27 kradzieży z włamaniem do altanek w Jeleniej Górze, których dopuścił się od marca do sierpnia 2020 roku. Jego łupem padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Były to narzędzia, sprzęt oraz inne przedmioty. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia, ustalają pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione przez nich straty. Część skradzionego mienia mężczyzna sprzedał w punktach skupu złomu, a część przygodnie spotkanym osobom. 

Teraz za popełnione przestępstwa grozić  mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska