Zatrzymany za serię kradzieży katalizatorów

0
867

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów z pojazdów osobowych zaparkowanych na jednym z parkingów w Jeleniej Górze. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie 7 takich przestępstw, których dopuścił się w październiku i w grudniu ubiegłego roku.  Straty pokrzywdzonych oszacowano na około 4 tysiące złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w październiku i w grudniu ubiegłego roku wyciął 6 katalizatorów z pojazdów osobowych zaparkowanych na jednym z parkingów w Jeleniej Górze. Straty pokrzywdzonych oszacowano na około 4 tysiące złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie również próbę kradzieży katalizatora. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony. 

Powiadomieni o kradzieżach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która się ich dopuściła. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 31-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

podinspektor Edyta Bagrowska