Zatrzymani na kradzieży elementów infrastruktury kolejowej

0
802

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież elementów metalowych infrastruktury kolejowej. Ich łupem padło mienie o wartości około 1500 zł.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 34 i 47 lat podejrzanych o kradzież.

21 kwietnia br. policjanci uzyskali informację, że za Kowarami w kompleksie leśnym dochodzi do kradzieży elementów infrastruktury kolejowej z nieczynnej już linii.

Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania wskazanej linii kolejowej zauważyli dwóch mężczyzn w trakcie kradzieży. Byli to dwaj mieszkańcy powiatu karkonoskiego w wieku 34 i 47 lat. Ich łupem padło 8 metrów bieżących szyn, 8 podkładów, nakrętki. Wartość skradzionego mienia podmiot pokrzywdzony oszacował na około 1500 zł. Zostało ono w całości odzyskane.

Mężczyźni zostali zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kradzież grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

podinsp. Edyta Bagrowska