Zatrzymana za przywłaszczenie mienia. Teraz odpowie za to przed sądem

0
545

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o przywłaszczenie mienia. Kobieta wyprowadzając się z wynajmowanego lokalu, zabrała ze sobą różne przedmioty stanowiące jego wyposażenie. Właścicielka wartość utraconego mienia oszacowała na ponad 1600 zł. Część przedmiotów funkcjonariusze odnaleźli w jej nowym mieszkaniu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o przywłaszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzana wyprowadzając się 5 marca br. zwynajmowanego mieszkania zabrała ze sobą różne przedmioty będące na jego wyposażeniu. Był to odkurzacz, sztućce, deska do prasowania i inne. Wartość utraconego mienia właścicielka oszacowała na ponad 1600 zł. Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że mieszkanie opustoszało, powiadomiła o tym policję. Wskazała również 25-latkę, jako podejrzewaną o przywłaszczenie mienia z wynajmowanego lokalu.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań ustalili, nowe miejsce zamieszkania kobiety, w którym odnaleźli część przedmiotów pochodzących z poprzedniego lokum.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 25-latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska