Wielka Paka dla Dzieciaka XII

0
749

Mikołaj nie zawodzi – 12 edycja Wielkiej Paki dla Dzieciaka organizowanej przez Bursę Szkolną nr 1 w Jeleniej Górze znowu okazała się sukcesem.

Epidemia, konieczność pozostania w domu i izolacji nie może być przeszkodą dla Świętego Mikołaja. Trzeba założyć maseczkę i wyjść przed budynek, ale Mikołaj niezawodnie przybędzie z Wielką Paką.“- piszą organizatorzy.

To już 12 edycja akcji charytatywnej Bursy Szkolnej nr 1.” Nieco inna, bo zbieraliśmy tylko nowe zabawki, kosmetyki, przybory szkolne i słodycze – oryginalnie zapakowane 
i na nieco mniejszą skalę.
” – informuje Bursa Szkolna nr 1. Odzew darczyńców przerósł oczekiwania i to mimo trudności w postaci nauki zdalnej i braku młodzieży, która dostarcza najwięcej prezentów. Jeleniogórskie Szkoły i Przedszkola, anonimowi darczyńcy dostarczyli tyle „radosnych” prezentów, że mikołajowe paczki znowu były WIELKIE i przyniosły wiele radości. 

Jak co roku najbardziej potrzebujących odwiedzin Mikołaja wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Nie zabrakło też Śnieżynek, które pomagały Świętemu Mikołajowi (uczennice Norwida i Ekonoma: Wiktoria, Natalka i Gosia).

Szczęścia, radości, zdziwienia było chyba więcej niż w latach ubiegłych. Najpierw dzwonki mikołajowe, później Mikołaj, Śnieżynki i wiele, wiele prezentów. Każda paczka była indywidualnie przygotowywana dla każdego dziecka w zależności od wieku i płci. 
W imieniu organizatorów pragniemy jeszcze raz bardzo podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli ją, mimo iż w dobie pandemii, nie wszystko było proste. 
Każdemu dziecku Święty Mikołaj złożył obietnicę – do zobaczenia za rok, więc do zobaczenia na 13 Wielkiej Pace dla Dzieciaka – najmłodsi na pewno będą czekać! “
– pisze na swoim Facebooku Bursa Szkolna nr 1.

źródło : Facebook Bursa Szkolna nr 1