VI Półmaraton Polanica – Zdrój zaczyna Puchar Sudetów 2021

0
894

Doczekaliśmy się inauguracji cyklu biegów górskich Super Bieg, który w tym sezonie nosi nazwę Puchar Sudetów. To dobrze oddaje specyfikę tej rywalizacji, bo w ofercie mamy biegi długie (półmaratony górskie), krótkie (anglosaskie) i alpejskie. Coś w sam raz dla najlepszych i najbardziej wszechstronnych górskich biegaczy.

Wraca też klasyfikacja generalna cyklu, której zabrakło w roku ubiegłym, kiedy to zmagaliśmy się z naprawdę trudnym, poszatkowanym przez epidemię sezonem. Teraz przyszłość wygląda nader optymistycznie i mamy nadzieję, że tak już zostanie i dobiegniemy bez przeszkód do finału Pucharu Sudetów w biegach górskich 2021.

W Polanicy – Zdroju startujemy o 11:00 w niedzielę 30 maja. Zapisy działają, a do wyboru mamy dwa dystanse – górski półmaraton i Dziesiątkę Staropolanki. Trasa obu biegów jest nowa, a przynajmniej mocno się różni od tego, co mieliśmy w Polanicy w latach poprzednich. Tym bardziej warto więc na ten bieg przyjechać. Będzie to też jedna z pierwszych biegowych imprez, które odbywają się na Dolnym Śląsku po ponownym odmrożeniu startów i możliwości sportowej rywalizacji.

Przewyższenia na trasie półmaratonu sięgają prawie 600 m, a na trasie „dychy” mamy ponad 300 m w pionie.

Baza biegu to tradycyjnie Park Zdrojowy, a biuro zawodów znajduje się przy muszli koncertowej. W dniu biegu czynne jest od 8:00, a w sobotę od 17:00 do 20:00. Będzie się można zapisać również w dniu startu.

Zapisy online: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2021/index.php

Okazji do startowania w cyklu będzie w tym roku pięć. Po biegu w Polanicy przerwa i spotykamy się w Bielawie na kolejnym Półmaratonie Kalenica i Bielawskiej Dwunastce (18 lipca). Potem bieg alpejski Kowary – Okraj (15 sierpnia), alpejski Świeradów Run (3 października) i finał w Szklarskiej Porębie, czyli Interferie Run (16 października).

Organizatorzy zapraszają też na Ultra Sowę, a zapisy na ten bieg już wkrótce. Więcej na https://cykl.superbieg.pl