Apteczki dla Turystów na Szlakach Sudeckich

0
290
apteczka na szlaku

W ramach niezwykle ważnej inicjatywy stowarzyszenia „Apteczka na Szlaku”, Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze oraz KARR S.A., na sudeckich trasach turystycznych wkrótce zostaną umieszczone ogólnodostępne apteczki. Mają one służyć turystom przechodzącym przez ten piękny obszar, umożliwiając szybką pomoc w razie drobnych urazów czy kontuzji.

#image_title

Kluczowe informacje:

  • W regionie karkonosko-izerskim pojawi się 6-7 apteczek.
  • Łącznie na Głównym Szlaku Sudeckim będzie ich aż 20!
  • Każda apteczka zostanie zaopatrzona w niezbędne środki pierwszej pomocy, takie jak plastry, opatrunki, środki odkażające czy koce termiczne.
  • Inicjatywa powstała dzięki współpracy stowarzyszenia „Apteczka na Szlaku”, Pogotowia Ratunkowego, Nadleśnictw oraz Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

“Chcemy, aby turyści odwiedzający Dolny Śląsk czuli się bezpiecznie. Nasz region to nie tylko przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim ludzie i piękno natury, które przyciągają tysiące turystów rocznie” – podkreśla Hubert Papaj, Prezes KARR S.A. Dodatkowo, plany rozwijania projektu sięgają jeszcze dalej – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, apteczki pojawią się także po czeskiej stronie.

Pomysł na “Apteczki na szlaku” zrodził się po doświadczeniu Daniela Wojnara, który podczas wypoczynku w Beskidach napotkał na sytuację, w której niezbędna była szybka pomoc medyczna. Zainspirowane tym doświadczeniem działania doprowadziły do pierwszej apteczki w Sudetach, która została już zamontowana 15 września w Górach Izerskich.

#image_title

Dolnośląskiemu Centrum Sportu „Polana Jakuszycka” podjęło się opieki nad pierwszą z apteczek zamontowaną na czerwonym szlaku w okolicach kopalni Stanisław w Górach Izerskich.

. Zapraszamy wszystkich turystów do korzystania z apteczek w odpowiedzialny sposób, dbając o bezpieczeństwo siebie i innych na ścieżkach naszego przepięknego regionu.