Uszkodził samochód kobiecie , bo nie podobało mu się jak zaparkowała

0
496

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzewany o uszkodzenie samochodu.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 29 czerwca br. około godziny 18.40 w Jeleniej Górze. Jeleniogórzanka powiadomiła, że nieznany jej mężczyzna zaczął ją straszyć i grozić, zaraz po tym jak pozostawiła na parkingu swoje auto. Mężczyźnie nie podobało się, jak go zaparkowała. Zgłaszająca widziała również, jak mężczyzna kręcił się w pobliżu jej samochodu, a następnie zauważyła, że jest on uszkodzony. Okazało się, że miał porysowany lakier, wgniecioną pokrywę silnika, a niedopałkiem papierosa wytopioną plastikową osłonę reflektora przedniego.

Pokrzywdzona wskazała policjantom budynek, do którego udał się mężczyzna. Funkcjonariusze go zatrzymali. Podejrzewanym o uszkodzenie samochodu okazał się 27-letni jeleniogórzanin. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska