„Trzeźwy poranek” – działania prewencyjne jeleniogórskiej drogówki

0
524

22 marca 2021 roku rano policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania
prewencyjne pn. „Trzeźwy poranek”.

Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego.

Podczas kontroli policjanci sprawdzali także:
• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów
• oraz czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci przebadali 191 kierujących, wśród których ujawnili 2 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Różyckiego. Okazał się nim 30-letni mężczyzna. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż w roku ubiegłym był on zatrzymany przez policjantów za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości.

Drugiego z nich funkcjonariusze zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. 1 Maja. Okazał się nim 41-letni kierujący pojazdem Daewoo. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu im uprawnień. Za to przestępstwo kierowcom grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska