Szosowy Klasyk zakończy Bike Week w Szklarskiej Porębie

0
501

Już 4 lipca, w niedzielę, jeden z najbardziej widowiskowych i najpiękniejszych wyścigów cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Szklarska Poręba. Start honorowy tuż obok dolnej stacji kolei SKI Arena Szrenica przy ul. Turystycznej. Po pilotowanym zjeździe przez Szklarską Porębę – start ostry z Piechowic.

Start honorowy dla dystansu PRO o godz. 11:00 – z podziałem na sektory i kategorie wiekowe. Start honorowy dla dystansu FUN o godz. 11:10 – również według powyższego schematu.

Meta obu dystansów na słynnym Zakręcie Śmierci (droga ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju). Pierwsi zawodnicy powinni się tam pojawić tuż przed godziną 13:00.

Na dystansie PRO do pokonania będą 72 km i ponad 1300 m w pionie. Na trasie znajduje się specjalna premia górska Burmistrza miasta Mirsk i Gminy Mirsk. Premia umiejscowiona jest w Grudzy, na 18 kilometrze. FUN to 53 km i nieco ponad 1000 m przewyższeń.

Najbliższa edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to górski szosowy wyścig z krwi i kości, poprowadzony malowniczymi drogami, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Karkonosze.

Zapisy internetowe na Szosowy Klasyk Szklarska Poręba działać będą do piątku, 2 lipca. W sobotę, 3 lipca, biuro zawodów będzie nieczynne – tego dnia odbywać się będzie w Szklarskiej Porębie kolejna edycja cyklu Bike Maraton.
W niedzielę przed startem biuro zaczyna pracę o 8:00 i będzie również gotowe na przyjmowanie zgłoszeń tuż przed wyścigiem.

Więcej na https://szosowyklasyk.pl i https://bikemaraton.com.pl