Studia dla samorządowców

0
1497

Kraków, Wrocław, Toruń, Łódź, Katowice – ruszyła rekrutacja nowych grup studiów dla samorządowców MBA in Community Management Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Master of Business Administration in Community Management to kierunek stworzony w 2018 roku przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK oraz Instytut Heweliusza. To jedyny taki profil studiów w kraju. Połączono w nim świat samorządu i nauki zarządzania.

– Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to uczelnia podchodząca do edukacji menedżerskiej całościowo. Współpraca z biznesem jest dla nas naturalna, ale profesjonalizacja samorządów i samorządowych jednostek staje się dziś równie ważna. W czasach kryzysowych, w szybko zmieniającym się otoczeniu, wiedza i kontakt z najlepszymi ekspertami i praktykami jest szczególną wartością – mówi dr Piotr Sedlak, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK.

Projekt MBA in CM powstał w konsorcjum Uniwersytetu oraz profesjonalistów z mediów i biznesu przez lata blisko pracującymi z samorządem. Są to Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza i Wojciech Pelowski, dziś szef redakcji ekonomicznych Gazety Wyborczej. Wykładowcami są teoretycy i praktycy samorządu, naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy oraz osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw.

– Program daje dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat samorządu oraz przegląd najlepszych europejskich rozwiązań dla polskich miast i gmin. Zajęcia prowadzą praktycy zarządzania, cenieni specjaliści z zakresu finansów, prawa, marketingu i wysokiej klasy naukowcy z renomowanych ośrodków akademickich – mówi Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza.

Rekrutacja nowych grup w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu i w Katowicach już ruszyła.

Nowa edycja studiów MBA in CM będzie zorganizowana w formie 2-dniowych zjazdów weekendowych podczas dwóch semestrów. Absolwenci programu MBA nabędą uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.

Zobaczcie co MBA mówią absolwenci.

https://www.facebook.com/Instytut.Heweliusza/posts/246394263926132?__cft__[0]=AZU302OWUSl3j7gkA9UhmnfqwnIbhkpfvHv-cBD4sjuPQzfONxUYpLe00HldcbzIi2o-DnOGWRktn8hSx3Nn7Bi53RSujgacyiZiQXDKOnLEKWvW5sz5PceiWOqr1jKFreHYaQcxNPTohEQ1TizoJFr6xJe382XQS5Rai-pLOnXcIYHqGfv_iHgVuAJ5jCqVk6E&__tn__=%2CO%2CP-R