Seryjny graficiarz w rękach jeleniogórskich policjantów

0
1391

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię uszkodzeń mienia w Jeleniej Górze. Nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Policjanci ustalili, że pozostawił graffiti na około 50 elewacjach, czym spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię uszkodzeń mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35–latek podejrzany jest o serię uszkodzeń mienia w Jeleniej Górze. Nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Malował farbą elewacje różnych budynków, lampy, mosty, skrzynki energetyczne, wiadukty i inne działając w ten sposób głównie na szkodę podmiotów publicznych. Funkcjonariusze ustalili, że
jeleniogórzanin w ten sposób zniszczył elewacje co najmniej 50 obiektów. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Na wszystkich obiektach pozostawił swój podpis „SZTOS”. Mężczyzna twierdził, iż malowanie graffiti jest jego stylem życia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.16 czerwca br. jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska