Ruszyły policyjne patrole rowerowe

0
623

Wczoraj na ulicach Jeleniej Góry pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Policjanci najczęściej pełnić będą służbę w weekendy oraz w okresie zwiększonego ruchu turystycznego.

Policjanci w patrolach rowerowych w szczególności odwiedzają miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych, tj. między innymi parki między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, place zabaw , zielone skwerki, a także park Żiżki, park na Wzgórzu Krzywoustego, przy ul. Morcinka, Plac Ratuszowy i Plac Piastowski w Cieplicach, parkingi przy marketach, ul. 1-go Maja, a także ścieżki rowerowe.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie przestępstw i wykroczeń, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu. W trakcie pierwszej służby policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia społecznie uciążliwe.

Policjanci rozmawiali również z osobami odpoczywającymi w parkach czy też na ścieżkach rowerowych na temat poczucia bezpieczeństwa.

podinsp. Edyta Bagrowska