Ratownicy medyczni udzielili mu pomocy, a 30-latek w podziękowaniu wyzywał ich i groził pozbawieniem życia

0
411

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę podejrzanego o znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz groźby karalne. Mężczyzna uderzał rękami i kopał w karetkę pogotowia. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o znieważenie ratowników medycznych oraz groźby karalne.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. około godziny 17.20 w Jeleniej Górze na ul. Wincentego Pola. Policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna potrzebuje pomocy, źle się czuje. Na miejscu funkcjonariusze zastali ratowników, którzy udzielali pomocy medycznej mężczyźnie, który wyzywał ich, groził pozbawieniem życia, a następnie kopał i uderzał rękami w karetkę.

Policjanci agresora zatrzymali. Trafił on do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska