Przestępczy duet w rękach jeleniogórskich policjantów

0
433

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów. Są oni podejrzani o serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się razem w Jeleniej Górze od początku roku do połowy sierpnia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią kobietę oraz 30-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani mają na koncie serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się od początku roku do połowy sierpnia w Jeleniej Górze. Są to kradzieże z włamaniem i kradzieże. Zatrzymani włamywali się i okradali piwnice, kradli rowery z klatek schodowych, a także dopuścili się serii kradzieży sklepowych. Ich łupem padł także portfel wraz z kartami płatniczymi, którymi posłużyli się 14 razy. Wstępnie straty pokrzywdzonych oszacowano na około 10 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Niewykluczone, że zatrzymani mają na koncie więcej podobnych czynów.

30-latek za popełnione przestępstwa został już tymczasowo aresztowany. Kobieta za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska