Próbowali metodą na policjanta oszukać kilku seniorów z Jeleniej Góry

0
540

Wczoraj kolejny raz oszuści próbowali wyłudzić pieniądze metodą na policjanta od 9 seniorów z Jeleniej Góry. Jednak dzięki ich ostrożności i rozwadze, a także systematycznie przekazywanym przez policjantów informacjom o metodach działania oszustów nie udało im się w ten sposób wzbogacić. Pokrzywdzeni o próbie popełnienia przestępstwa na ich szkodę powiadomili Policję.

12 stycznia 2021 roku, 9 seniorów z Jeleniej Góry, otrzymało telefony od oszustów podszywających się pod policjantów. Zostali oni poinformowani o wypadku śmiertelnym spowodowanym przez córkę. Dzwoniący zwracali się o pieniądze na kaucję, w zamian za odstąpienie od tymczasowego aresztowania. Na szczęście oszustom nie udało się wzbogacić w ten sposób. O podejrzanych telefonach mieszkańcy Jeleniej Góry powiadomili Policję.

Policja apeluje o nie przekazywanie obcym naszych danych, żadnych pieniędzy, a także o nie wpuszczanie osób nieznanych do mieszkań. O podejrzanie zachowujących się osobach lub telefonach należy niezwłocznie powiadomić policję. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty.

Pamiętajmy ! Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji.

podinspektor Edyta Bagrowska